PREFABRİK HAVUZ NEDİR?

Prefabrik Havuz Nedir?

Prefabrik Hazır Havuzların Avantajları Nedir?

Prefabrik polyester havuzlar özellikle avrupa ülkeleri ve Amerika'da en yaygın yüzme havuzu türüdür ve bunun iyi bir nedeni vardır. Yeni bir yüzme havuzuna yatırım yapmaya hazır olduğunuzda , kullanmayı seçtiğiniz inşaat malzemesinin benzersiz artılarını ve eksilerini bilmemiz gerekecek . Yüzme havuzları genellikle beton, vinil veya fiberglas  veya standart yöntemler kullanılarak inşa edilir. standart havuzların avantajları olsa da, prefabrik havuzlar , seçici havuz alıcıları için bir dizi avantaj sunar. Arka bahçenize yerleşik bir havuz kurmayı düşünüyorsanız, vinil havuzların bazı yaygın artıları ve eksileri de dahil olmak üzere listenizin başında bir vinil havuz astarı olması için birkaç neden var.

 • 1.Uygun Maliyetli
 • 2.Sonsuz Tasarım Seçenekleri
 • 3.Dokunuşa Kadar Pürüzsüz
 • 4.Hızlı Kurulum Süresi
 • 5.Prefabrik Fiberglas hem klor hem de tuz havuzu sistemleriyle uyumludur
 • 6.Suyun pH'ını etkilemeyecek ve çeşitli kimyasallara olan ihtiyacı ortadan kaldıracaktır.
 • 7.Havuzlar asla yeniden kaplama gerektirmez
 • 8.Pürüzsüzdür ve yosun oluşumuna karşı daha az hassastır
 • 9.Muazzam dayanıklılık
 • 10.Düşük bakım = düşük sahip olma maliyeti

 

Prefabrik hazır yüzme havuzları çeşitli şekillerde faydalıdır. Fiberglas havuzların ana avantajlarından biri, inanılmaz derecede hızlı uygulama avantajıdır. Kurulum birkaç gün kadar kısa sürebilirken, beton havuz montajı birkaç ay sürebilir. Kurulum hızı, ev sahipleri için ev geliştirme sürecinin kesintilerini en aza indirir. Fiberglas havuzlar, pürüzsüz yüzeyleri nedeniyle çok az bakım gerektirir. Ancak beton, bakteri ve yosun oluşumuna duyarlı olan ve masraflı ve bakımı zor olabilen gözenekli bir yüzeye sahiptir. Fiberglas yüzme havuzlarının diğer avantajları aşağıdaki gibidir.

Prefabrik Havuzların Dezavantajları Nelerdir.

Prefabrik yüzme havuzlarının sunduğu birçok şaşırtıcı avantaj olduğu gibi dikkate alınacak bir dezavantajı da var. prefabrik yüzme havuzlarının dezavantajı, özelleştirme seçeneğiniz az lmasıdır, oysa beton oldukça özelleştirilebilirdir. Bir fiberglas yüzme havuzu istiyorsanız, üreticiden size sunulan şekiller, boyutlar ve konfigürasyonlar arasından seçim yapmanız gerekecektir. Çok sayıda harika seçenek varken, hayalleriniz özel bir havuzsa, fiberglas sizin çözümünüz değildir. Fiberglas yüzme havuzları da başlangıçta vinil seçeneklerden daha pahalıdır. Bununla birlikte, peşin ödediğiniz maliyet, gelecekte düşük bakım ve eksiklik veya onarım maliyetlerinin rahatlığını kesinlikle telafi edecektir.

 

Prefabrik Hazır Havuz Tasarım Çeşitliliği

Tasarım seçenekleri söz konusu olduğunda, önceki yıllarda prefabrik havuzları seçenekleri oldukça sınırlıydı. Deniz mavisi tonu olan bir dikdörtgenden başka bir şey istiyorsanız, şansınız kalmazdı. Bu günlerde olasılıklar neredeyse sınırsız. Modern üretim teknikleri, hemen hemen her havuz şekli için bir vinil astar üretebilir. Artık dökülen kaplıcalar veya bronzlaşma çıkıntıları gibi herhangi bir sayıda özelliğe sahip prefabrik havuzlar elde edebilirsiniz ve astarlar sayısız renk, desen ve kalınlıkta gelir. Vinil havuzlar, fiberglasın sunabileceğinden çok daha derin bir uçla tasarlanabilir. Dahası, zevkiniz değişirse, tamamen farklı bir görünüm sadece bir yedek astar kadar uzağınızda. Bu, beton veya fiberglas bir havuzla yapamayacağınız bir şey.

Prefabrik Havuzlar Dayanıklı mıdır? 

Bu sorunun cevabı aslında satın almış olduğunuz hazır havuzun kalitesi ile doğru orantılı ama kaliteli bir ürünün ömründen bahsetmek gerekirse 30 yıla kadar dayanabilen prefabrik havuz ürünleri bulunmaktadır. 

Prefabrik Havuzlar Nasıl Kurulur? 

Havuzu yerleştirilecek alan kazılacak ve dengesiz oluşumlar temizlenecektir. Eğer kazılan alan düzleşmiyorsa daha derin bir alan kazılır ve düzleştirme için çakıl kullanılır. Temel olarak havuzunuzun sağlam ve düz bir yere yerleştirilse o kadar stabil çalışacaktır.

Bu hazır havuzların kurulum aşamaları gayet basittir

 • Kazı
 • Havuzun ayarlanması ve tesviye edilmesi
 • Havuz ve filtre sistemini
 • Su Tesisatı Kurulumu
 • Havuz kabuğunun doldurulması
 • Verana Kurulumu
 • Havuz çiti

Kurulum Özeti

1- Toplam süreç, tipik bir proje için genellikle üç ile altı arasında hafta sürer.

2- Havuzun dışında ve dışında kullanılan malzeme türü kritiktir. Deneyimlerimize dayanarak, gidilecek yolun çakıl olduğunu düşünüyoruz.

3- Havuzunuzun harika görünmesini ve uzun süre dayanmasını istiyorsanız, havuzun doğru şekilde ayarlanması ve tesviye edilmesi zorunludur.

4- Havuz ve verandanın nasıl birbirine bağlandığı son derece önemlidir. Metodolojimiz, Nehir Havuzları Yolu: Gelişmiş Fiberglas Havuz Kurulumu, havuzu ve verandayı birbirine kaynaştırmak için kompozit Nehir Çubuklarını kullanır.

5- Ve nihayet geldiğimizde çocuklarınızı mayo içinde havuzda oynarken görmek istiyoruz.

 

Prefabrik Havuzlar Ekonomik mi?

Prefabrik havuzların kurulumunun standart beton havuz kurulum maliyetlerinden %10 daha düşük olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca kimyasal ve baskım maliyetlerini ele aldığımızda prefabrik havuzlar beton havuzlara nazaran çok daha uygundurlar, prefabrik havuzların prüzsüz yüzeyleri bakteri ve yosun oluşumunu minimuma indirecek ve kimyasal ihtiyaçları düşürecektir. Beton havuzlarda yapılan yıllık bakımlara da ihtiyacç duymayacaklardır.

 

 


WHATSAPP