MUTFAK TADİLAT FİKİRLERİ

Mutfak Tadilat Fikirleri

Mutfak tadilat fikirleri nin en başta gelen unsurlarından birisi de şüphesiz mutfaktır. Hanımların gün içinde zamanlarının bir çok kısmını geçirdiği Mutfak, tadilat yapılırken en dikkat edilmesi gerekilen bölümüdür. Yapılan araştırmalar  gösteriyor ki; Ülkemizdeki evlerde bulunan mutfak alanlarının  %20 si gıda saklama %30 u yemek hazırlama ve servisi, %40 ı yemek tüketme, %10 u ise vakit geçirme olarak kullanılıyor. İmal edilecek olan Mutfak Dolap yerleşke ve tasarımlarında, bu bulguları göz önüne alarak imalat yapmakta fayda var.

Mutfak  Modelleri

 En Çok Tercih Edilen Mutfak Modellerinin içinde Country ve Modern Mutfak modelleri olduğunu görüyoruz. Bu da bizlere, modern mimariye olan ilginin yanısıra, eskiye dayalı nostaljik çizgilerin hala canlı olduğunu göstermektedir.

Komple Mutfak Tadilat Fiyatları

Mutfak tadilatı yapılırken fiyata tesir edebilecek bir çok etken bulunmaktadır. Bunların en başında; mevcut sıhhi tesisatın değiştirilip değiştirilmeyeceği, mutfak tezgahı ÇİMSTONE TEZGAH mı, MERMERİT TEZGAH mı ya GRANİT TEZGAH mı olacağı gelmektedir. Mutfak tadilatı yaptırırken dolap ve çekmecelerde kullanılacak aksesuarların ne marka ve ne fonksiyonda olacağına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Zira kullanılan aksesuarlar yüksek kalitede olmaz ise kısa süre sonra, çekmece ve dolap fonksiyonlarında aksaklıklar meydana getirip kullanıma mani olacaktır. Böylecelikle mutfak dolaplarının kullanım ömrü az olacaktır.

 

 

 


WHATSAPP