BANYO SERAMİK VE FAYANS MODELLERİ

BANYO SERAMİK VE FAYANS MODELLERİ

Banyo Seramik ve Fayans Modelleri

Banyo Seramik ve fayans modelleri tadilata başlanırken karar verilmesi gerekilen kalemlerin başında gelmektedir. Uygulanacak olan fayans modellerine tesir eden en büyük etken, banyonun mevcut mimari yapısıdır. Uygulanacak olan fayans modelleri, banyonun mevcut mimarisi ve ışık alma durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bütün bunların yanısıra, banyoda kullanıcak olan banyo dolap ve diğer mobilya aksesuarlarının renk ve modellerinin de uygulanacak olan fayansa tesiri gözardı edilmemelidir. Uygulanacak olan Banyo Seramik ve Fayans Modelleri bütün bu aksesuar, mobilya ve aydınlatmaya uygun olmalıdır.  Özellikle banyo zeminlerinde uygulanacak olan fayansların, kir tutmamaları açısında derz aralarının minimum olmasında fayda vardır. Minimum derz aralığı, kullanıcılara daha kolay temizleme imkanı sağlayacaktır.

 

Model ve Markalar

Banyo Seramik ve Fayans Modelleri için seçebileceğimiz bir çok marka ve model bulunmaktadır. Ülkemizde birçok ithal markalı ürünler olduğu gibi, KÜTAHYA VİTRA EGESERAMİK  gibi birçok yerli üretimler de mevcuttur. Bu yerli üretim markalarda seri üretim ürünler bulabilmemizin yanı sıra butik proje bazlı ürünlere de ulaşabilmemiz mümkündür.

 

Uygulama Şekilleri
​Banyo Fayans Modellerinin bir çok uygulama şekli vardır. Bunlardan en yaygını ise; dikine ve yatayına uygulamalardır. Mimari yapısı dar olan banyolarda yatay uygulamalar tercih edilirken, geniş olan banyolarda ise dikine uygulamaların tercih edildiğini görmekteyiz. Bu uygulamaların yanı sıra, son zamanlarda özellikle duş alanında uygulanan seramik yüzeylere, şampuan ve kişisel bakım gereçleri için nişler imal edilmekte olduğunu görüyoruz. Dahası, görüyoruz ki; artık kullanıcılar duş alanlarındaki zemin küvetleri yerine, yerden süzgeçli seramik zeminler tercih ediyorlar. Bu yerden süzgeçli seramik zeminler, kullanıcıya daha pratik kullanım ve daha kolay temizlik imkanları sunuyor.

 


WHATSAPP