SIKÇA SORULAN SORULAR


jQuery UI Accordion - Default functionality

1.Konut Tadilatı yaptıracağım, fiyat bilgisi alabilirmiyim ?

Tadilat çalışmalarında fiyatı belirleyen en önemli faktör kaliteli işçiliktir. Kalitesiz işçilik ne yazık kullanılan en kaliteli malzemelerin bile kötü görünmesine ve sorunlar oluşmasına sebep verir. Bu yüzden Metrocity İnşaat Konusunda uzman olan ustalarıyla tadilat işlerinizin kısa sürede ve ekonomik olarak gerçekleştirilmesinde önemli rol oynarlar.

Bunun yanı sıra tadilat yapılacak evin ölçümlerini yaptıktan sonra ücretsiz keşif hizmetimiz için bizleri arayarak yapılacak tadilat çalışması hakkında bilgi edinebilirsiniz.

2.Komple tadilat hizmetinin avantajları nelerdir?

Komple tadilat hizmetimizde fayansçı, parkeci, mobilya, boyacı ayrı ayrı kurum ve şahıslarla çalışmanın zorluklarını yaşamazsınız. Metrocity’nin ekibi ve iç mimarları yüzlerce başarılı tadilat ve dekorasyon projesinden aldıkları deneyimle size en kısa zamanda en ekonomik çözümü tek bir elden sunarlar.

 • Ayrı ayrı ustalar ve şirketlerle çalışmazsınız
 • Projeniz tek bir elden profesyoneller tarafından yönetilir.
 • Zaman ve para tasarrufu yapmanızı sağlar

3.İstanbulda hangi bölgelerde hizmet vermektesiniz?

Metrocity İnşaat öncelikle genel merkezinin olduğu Küçükçekmece bölgesinde olmak üzere tüm İstanbul genelinde tadilat, dekorasyon projeleri gerçekleştirmektedir.

4.Ev veya Ofis Dekorasyon ve tadilat projelerinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Ev veya Ofis Dekorasyonu ve tadilat projeleri dikkat ve titizlik gerektirir. Konut ve işyeri tadilatlarında pratik ve ucuz yöntemler tercih edildiğinde bu titizlik gözetilmemekte ve birçok ayrıntı atlanmaktadır. Kalitesiz işçiliğin ve ucuz malzemenin ömrü kısa olduğundan size maliyetleri çok daha fazla olmaktadır.

5.Ev tadilat projeleri nasıl planlanır?

Tadilat projelerinde, sıkılıkla ana iki aşamada planlanır. Yıkım ve onarım gerektiren çalışmalar listelenmeli, dekorasyon çalışmaları ise ikinci aşama olarak planlanmalıdır. Ev dekorasyonu ve tadilat işlemlerinde iş planlaması size nakit ve vakit kazandıracaktır. O yüzden iş proje planınız ve hedefiniz ne kadar detaylı olursa vakitte nakitte sizin olacak. Konut ya da işyeriniz kullanışlı, yaşanılabilir yer olacaktır hem de uzun ömürlü ve kaliteli bir hale getirebileceksiniz.

6.Yıkım ve Onarım işleri zormudur?

Konut içerisinde yıkılmasını istediğiniz duvar, kapatmak istediğiniz balkon olabilir. Salonunuz ve mutfağınız bitişik ve ikisi de küçük ve kullanışsız. Arada ki duvarı kemer şeklinde yıkarak açık mutfak bir eve sahip olabilirsiniz. Artık mutfağınız ve salonunuz gözünüze küçük görünmeyecek daha aydınlık bir ortama kavuşmuş olacaksınız. Yatak odanız küçük ve üstelik hiç kullanmadığınız bir balkona sahip aradaki duvarı kaldırıp, balkonu PVC pencere ile kapatarak büyük ve kullanışlı yatak odasına kavuşabilirsiniz. Konut içerisinde taşıyıcı kolonlara zarar vermemek kaydı ile ufak yıkım ve onarımlar yapmanız mümkün. Bu tamamı ile sizin evinizden ne istediğinize, nasıl rahat ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturmak istediğinize bağlıdır.

7.Ev tadilat dekorasyon projeleri hangi sıralamayla yapılır?

Komple tadilat hizmetinde genellikle izlenilen sıralama şu şekildedir.

 • Yıkım ve Onarım işleri
 • Pencere ve Kapı Doğramaları
 • Banyo ıslak zemin ve elektrik-su tesisatı
 • Mutfak ıslak zemin ve elektrik-su tesisatı
 • Zemin döşemeleri
 • Çatı İzolasyonu
 • İç Cephe Boya işleri
 • Dış Cephe Boya işleri
 • Dekorasyon

8.Zemin döşemesinde dikkat edilecek hususlar

Odalarınızda ki zemin döşemeleri için birçok alternatifiniz var. Seramik, Fayans, Laminant parke, mermer yada ahşap. Türkiyede alanında uzman çözüm ortaklarımızın kataloglarından zevkinize ve bütçenize göre seçebilirsiniz Metrocity İnşaatın konusunda uzman ekibi Zeminin şapının düzgün atıldığına ve zemin döşemelerinin dengeli olarak döşendiğini kontrol yerleşmesi konusunda olağanüstü bir titizlik sergilerler. Bunu su terazisi ile kontrol edebilir ya da ettirebilirsiniz. Ayrıca seramik, fayans ve mermerde kullanılan dolgu derzinin rengi görüntü açısında önemlidir ve fazlalıklarının dikkatli ve iyi temizlenmesi gerekmektedir.

Çatı kaplama malzemeleri 3 ana görevi kapsamaktadır. Bunlar kaplama,koruma ve su geçirmeme.Çatı da baca,anten,duvar dipleri ve çatıya çıkış gibi detaylar bulunduğu için kullanılacak çatı örtüsü ve yalıtımlar büyük önem taşır. Isı ve su yalıtımı ile çatı altına su girmesi ve iç-dış hava iletişimi engellenebilir. Ayrıca çatı içerisinde havalandırma ortamının iyi bir şekilde yaratılması ve korunması sağlıklı ve uzun ömürlü bir izolasyon sağlar. Bodrumunuz varsa; yan duvar ve temel izolasyonunu mutlaka yaptırın Unutmayın konut izolasyonunuz yetersiz ise yıllık enerji kaybınız %20 civarındadır.

9.Çatı izolasyonu nasıl yapılmalı?

Web sitemizin ücretsiz keşif talep formunu doldurarak yada genel merkezimizi arayarak ücretsiz keşif ve danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

10.Ücretsiz keşif hizmetinizden nasıl faydalanırım?

WHATSAPP