EV BOYASI RENK FİKİRLERİ

EV BOYASI RENK FİKİRLERİ

2021 trend ev boya renk fikirleri , hayatımızın her köşesinde yer almakta ve bizi etkisi altına almaktadır. Satın alacağımız arabadan tutun da seçeceğimiz  kıyafete kadar model ve tasarımından önce rengine karar veririz. Bu da renklerin, insan psikolojisi üzerinde muhakkak bir tesiri olduğunun ispatıdır. İç cephe duvar boyası renkleri seçimi yaparken de aynı tesir etkisini göstermektedir.

İşte kullandığımız ürünlerin rengi kadar, yaşadığımız ortamların da rengi bizler için büyük önem taşıyor. Fakat her yaşam alanının yerleşimi, modeli ve tasarımı aynı olmadığı gibi, renginde aynı olmamalıdır. Bu renkler, aynı renk kodlarına sahip olmalarına rağmen FİLLİ  BOYA, JOTUN, DYO gibi markaların kataloglarında farklı isimler ile yer alabiliyor. Gelin bu konuyu biraz yakından inceleyerek hangi yaşam alanı için ne renk seçmemiz gerektiğini ele alalım.

2021 Trend Salon Boyası Renkleri

2019 yılı sonları itibari ile dünya genelinde, giyimden tutun da araçlara ve hatta devamlı kullandığımız aksesuarlarımıza kadar renkler sade ve doğal tonlara doğru kaymaya başladı. Bu sadelik ve doğallığın tercih ediliyor olmasının sebeplerinin en başında, insanın doğaya ve sakinliği duyduğu özlem gelmekte.
Bu sebepten insanlar, evlerinde en çok vakit geçirdikleri yaşam alanları olan salonlarında artık  BEJ ve DOĞAL PASTEL tonlarını tercih ediyorlar. Eğer salonunuz dar yahut  küçük ise bu alanlara derinlik etkisi katmak  için ise farklı iki tonu kullanarak salonunuzu daha büyük gösterebilirsiniz. 

 

2021 Trend Yatak Odası Boyası Renkleri

Yorgun geçen bir günün ardından herkesin günü bitirdiği yer elbette ki yatak odasıdır. Bu sebeptendir ki bütün günün yorgunluğunu atmak ve sabah yeni bir güne dinç kalkmak istediğiniz yerdir yatak odanız. İşte bu yüzden size bu duyguları verebilmesi için yatak odanızda da renk seçimi çok önemlidir. 

2021 trend ev boya renk fikirleri

Evin her bölümünde dekorun aynı olmadığı gibi rengi de aynı olmamalı ve yatak odamızda seçeceğimiz renkler diğer yaşam alanlarımızdan farklı olmalıdır. Yatak odasında renk seçimi yaparken bize dinginlik hissi verecek sıcak pudra ve açık fuşya tonlarını tercih etmeliyiz. Rengin yanı sıra yatak odalarında, özellikle de çocuk odalarında kullanılacak olan boyaların, Nano özellikli Antibakteriyel ürünler olmasına çok dikkat etmeliyiz. Kullanacak olduğunuz bu Nano özellikli Antibakteriyel ürünler küf, mantar ve bakteri oluşumunu önlemesinin yanısıra daha dayanıklı ve uzun ömürlü olacaktır.

 


WHATSAPP